

Wat kan ik noteren voor het afgelopen jaar? Een Zwaar verlies van een goede compagnion de route: Paul D'Eer, de verdere bevestiging van het talent van Pommelien Thijs (de blijvende haatberichten: als ik versta ze niet, die kan niet zingen, de mensen komen alleen maar omdat ze sexy dingen draagt enz mogen nu wel stoppen, zoals ik al aangaf: trollen horen in Noorwegen, helaas grijpt FB niet meer in en zijn er geen moderators die inzien dat hetzelfde patroon steeds wederkeert). Bon, er waren een paar leuke ontdekkingen en ook wat afknappers. Op persoonlijk vlak was het ook een ok jaar, al voel ik dat ik ouder aan het worden ben (op sportief vlak, maar ook op het werk). Met 2 het werk van drie doen gaat vroeg of laat zijn tol eisen en in 2026 zal ik verder iets volledig nieuws moeten aanleren (i know: op mijn leeftijd en helaas niet altijd in ideale omstandigheden). Soit: er is nog muziek. Het blijft ook zoeken naar een opvolger voor mezelf. Kandidaten ogen zich altijd nog aanmelden. Ontdek de dingen die ik aanstipte hieronder:
Het afscheid van Paul D’Eer, topfotograaf en top kerel. Zijn eerste opdracht was een huiskamer optreden van Red Zebra (bij mij thuis), normaliter hadden we in de Casino samen gezeten voor oa Thundermother, maar als je een berichtje krijgt dat het niets zal worden voor deze maand en dat de aanvraag van fotograaf plots op je eigen naam staat (ipv enkel als reporter), dan weet je dat er iets is. Kort daarna mocht ik samen met een heleboel andere mensen afscheid nemen. We deelden samen de microbe voor de wielerwereld en hadden in 2024 véél plezier samen op Vestrock, waar ook Luc aanwezig was. Op Vestrock hadden we met ons drietjes véél plezier (baal wel nog dat ik Pommelien Thijs aan de persbalie net gemist heb, toen samen met haar vriendin). Vestrock 2025 heb ik om emotionele redenen overgeslagen, van ons drietjes blijf ik nu alleen achter. Luc en Paul zijn plots en véél te snel van ons heengegaan. Paul was onze eerste fotograaf die de kaap van de 600.000 views wist te halen (met foto’s van Pommelien Thijs). Hij was een topper en een bijzonder fijn mens, iemand die op z’n Belgisch om problemen heen kon draaien en haast nooit nee zei. Hij was de vriendelijkheid zelve en een goed diplomaat. Een vat vol interessante verhalen. Niets dan positiefs. On my way, always on his way. Deze keer definitief. Toch even slikken.
Beste Belgisch album (in het Engels): Implant (SNOOZECONTROL - Implant – Judging Sinners: The Chaos Machines (Part 3) (Alfa Matrix).
Voor mij staat het vast dat professor Len zijn goede drive heeft teruggevonden (toch zeker bij de nummers die hij zelf volledig uitwerkte). Het vuur zit er weer in, de genialiteit duikt weer op. Tip van de sluier: er komt meer nieuw werk aan! Daarnaast is Len ook een uitstekende producer en remixer. Goed bezig!
Beste Belgisch Album (in het Vlaams): Pommelien Thijs. Ja: ze kon bevestigen met haar tweede album. Het bewijs hiervan is het verder behalen van meerdere prijzen en het verbreken van langste nummer 1 notering (dit zegt echt alles, het album zelf stond 11 weken op nummer 1 terwijl er nochtans zware concurrentie was van Taylor Swift). De optredens verschuiven ook naar grotere locaties, meer en groter dus! Als ik kijk naar wat 2026 haar zal brengen kan ik alleen maar diep buigen! Een dikke proficiat!
Herlees het hier:SNOOZECONTROL - Pommelien Thijs – Gedoe (Sony)
Vlaamse singel van het jaar: Atlas (Pomelien Thijs) en niet voor niets Zomerhit 2025 en 23 weken nummer 1 (een absoluut record)!
Beste optreden tout court: Pommelien Thijs in de AB! Wat een kracht, wat een belevenis en zeggen dat ze eigenlijk op dat moment nog maar 1 album uit heeft en toch de hele set door haast laat klinken als ware het een best off set! Chaepeau! Straks dus in de Afas en op de grootste festivals van het land (en ook in het buitenland).
Vlaams topproject van het jaar:
Mistbank! Uitpakken met een knaller van een eerste single, daarenboven vaststellen dat de samenstelling niets dan routiniers bevat en dat dit echt wel een verzameling van toptalent is! Tom Kets en Dries Emmerechts (De Delvers), Bart Van Aken (Arsenal), Herwig Scheck (Killthelogo, Peter Evrard), Peter Verdonck (Wound Collector), Vansessa Solomon (Contraband), Martine De Kok en Rafaël Mertens.
Herlees het hier: SNOOZECONTROL - Mistbank - Alarm! Alarm!
Beste tweetalig album komt van Boum Patat: weten Frans en Vlaams met elkaar te vermengen en klinken ook nog eens magistraal met hun electro metal!
https://snoozecontrol.be/english/14573/
Waalse band van het jaar: Dresscode! Met hun EP (check: SNOOZECONTROL - Dresscode – Under The Surface EP ) en de daarbij horende clips wisten ze me te overtuigen: wat een stem, wat een klank, uitstekende beats, knap gitaarwerk … Klinkt alsof het in Abbey Road is opgenomen! Moet ik meer zeggen? Het voorbeeld van hoe het moet!
Engelstalig album van het jaar en bij uitstek niet Belgische groep van het jaar: Useless Boy van JE T’AIME. Album na album val ik telkens achterover als ik het nieuwe werk beluister: wat een klank, wat een inzet en o zo coole retro sound met daarbovenop de perfecte vocals! Niet voor niets roep ik deze groep uit tot het voorbeeld van hoe het moet en dan zwijg ik over hun ijzersterke live reputatie! Het was een close call met Corlyx (vandaar ook de vernoeming) en hangt ook af van het moment waarop je me het vraagt.
Beste Belgische festival blijft Graspop (netjes, voor ieder wat wils en een uitstekende sfeer).
Beste festival internationaal: Out of Line Weekender (Berlijn): Naast Corlyx heeft dit label vele toppers en die allemaal in één driedaagse samenbrengen (let op: er ontbraken nog een pak artiesten) is echt wel top!
Meest ondergewaardeerde groep internationaal: Vlad In Tears (gothick/rock/metal van de bovenste plank). Check link hier: SNOOZECONTROL - VLAD IN TEARS - Hide inside (metalville)
Doe ik er nog een jaar bij als reviewer? Wel: ik heb alvast een ticket om Pommelien Thijs in het Sportpaleis (aheum: Afas) nog eens aan het werk te zien en ja: ik heb haar nog steeds niet kunnen interviewen. Mocht het mij lukken dan heb ik alles bereikt wat ik wou bereiken en hoeft het niet meer, dus wie liever heeft dat ik stop: zorg dat ik haar eindelijk kan interviewen …
Kleine extraatje: na 7 jaar moet ik mijn playlist resetten na aankoop van een nieuwe PC en dus haal ik uit 7000 tracks de meest afgespeelde Belgische nummers (tevens een bewijs van mijn brede smaak):
sterker dan mezelf Leopold III
Check for youself why this is my number one: No matter - YouTube Music